Ceylan Kayacan

Genel

16 Temmuz 2018

Çocuklar İçin Harika Bir Doğum Günü Nasıl Olmalı?

Doğum günleri çocukların heyecan ve hevesle beklediği günlerdendir. O gün büyük bir kutlamadır. Çocuğun dünyaya gelişi ve bir yaş daha büyümesi kutlanır. Günlük hayatta sık sık yapamadığı her şeyi doğum günü çocuğu olma ayrıcalığının arkasına saklanarak doyasıya yapar. Tüm sevdikleri onun için bir araya gelmiş ve sırf onun için kocaman bir eğlence düzenlenmiştir. Bu da arkadaşlarıyla çılgınlar gibi oynayabilme şansı demektir. Pastalar, içecekler ve tabii ki de hediyeler! Çocukların doğum günlerine bayılmasının asıl sebebi doğum günü hediyeleridir desek yanılmayız. Renk renk paketlenmiş o gizemli kutular. Biz de aslında çocuklara en değerli hediyenin kitap olacağını düşünerek hikaye atölyesini yaptık. Düşünsenize hediye alan çocuğun gözleri, hediye aldığında hazine olarak yansır. Her çocuk hediye sever, her çocuk ismine özel bir kitap ya da masal kitabı sahibi olmak ister.  

Bir sürü çocuğun bir araya geldiği bu gibi etkinliklerde çocukları neşeli tutmak o kadar da güç değildir aslında. Çünkü o kadar çocuğun br araya geldiği bir ortamda siz ne hazırlarsanız hazırlayın onlar zaten bir yolunu bulup doyasıya eğleneceklerdir. Bu noktada önemli olan güvenliği sağlayabilmektir. Diğer yetişkinlerle iş birliği halinde olup çocukları sürekli gözlem altında tutmak gerekir. Çocuklar belli aralıklarla sayılmalı ve göz önünde tutulmalıdır. Etkinlikler esnasında her çocuğun katılım göstermesi önemlidir. Grubun dışında kalan çocuklar etkinliğe katılmaya teşvik edilmeli, diğer çocukların arasına katılmalıdır. Çünkü çocuklar için harika bir doğum günü nasıl olmalı diye düşünürken, onların kaynaşmasını ve sosyalleşmesini göz önünde bulundurmak büyük önem taşır.

Verilecek olan yiyeceklerin kolayca çiğnenip yutulan cinsten olmasına dikkat edin. Organizasyondan önce etrafı iyice temizleyip küçük veya sivri objelerin etrafta durmadığından emin olun. Partide her gördüklerini ağızlarına götürme merakı olan minikler olacaksa ufak bibloları üst raflara taşımakta fayda var. Güvenliği ve neşeyi sağladığınız sürece her şey yolunda gidecektir.